Zápas 10. kola TIPOS SHL medzi Prešovom a Levicami priniesol ďalší udalosťami nabitý súboj o dôležité tri body. Prešov prešiel aj touto skúškou, strelil krásnych osem gólov a nadviazal na piatkové víťazstvo v Trebišove.

Chlapci zostali verní svojmu zvyku a aj do tohto stretnutia vleteli veľmi aktívne. Dobrý nástup sme ozdobili dvoma rýchlymi gólmi, keď sa dvakrát presadil Oleksandr Peresunko. Aj keď sme následne pokračovali v aktivite, tretí gól sa nám nepodarilo pridať. Naopak, súper ukázal skvelú efektivitu, keď krátko pred prvou sirénou znížil Bartakovics a začiatkom druhej tretiny vyrovnal Rácz.

Naši chlapci však odmietli stav 2:2 a reagovali podobne rýchlo. O slovo sa v 29. minúte prihlásil Marcel Haščák, ktorý sa so šiestimi bodmi stal hrdinom zápasu. Na jeho presný zásah nadviazal v 32. minúte Miro Novota a vrátil Prešov do vytúženého dvojgólového vedenia.

Aj keď sa Leviciam podarilo streliť ďalší kontaktný gól, v závere druhej tretiny vrátil našich do dvojgólového vedenia ďalším presným zásahom Haščák. Aj tretia tretina potvrdila prevahu Prešova a tá sa ukázala aj na výsledku. V záverečnej dvadsaťminútovke sa postupne presadili dvakrát Martin Krajňák a raz Gregor Maliňák.

Levice v závere kozmeticky upravili výsledok na 8:4, ale na zaslúženom trojbodovom zisku Prešova už nič nezmenili. Naši chlapci nadviazali na stredajšiu výhru v Trebišove a verme, že začali ďalšiu dlhú víťaznú šnúru.

„Samozrejme, sme radi, že sme zvládli zápas a dali sme osem gólov. Od začiatku bolo vidieť, že mužstvo chce a ide si za tým. Lídri dnes ukázali svoju silu a skúsenosti. Ďakujem mužstvu. Samozrejme, je vidieť aj nejaká nervozita, lebo 15 minút tlačíme, zrazu jedna strela a padne z toho gól. Potom vidieť, že mužstvo trošku znervóznie v obrane, lebo dostávame nevinné a lacné góly, keď nás súper uspí. Musíme si na to dávať pozor, ale určite sme radi, že sme to zvládli. Dúfame, že hra sa otočí a budeme sa zlepšovať,“ povedal po zápase tréner Prešova Ľubomír Hurtaj.

Náš program bude pokračovať budúci týždeň dvoma zápasmi vonku, najprv na ľade Trnavy a potom v Detve.

HC Prešov – HK TAM Levice 8:4 (2:1, 2:2, 3:1)

Góly: 1. Peresunko (Suja, Haščák), 5. Peresunko (Suja, Haščák), 29. Haščák (Glazkov, Peresunko), 32. M. Novota (Frič, Haščák), 38. Haščák, 47. Krajňák (Nátny), 51. Krajňák (Suja, Haščák), 55. Maliňák (A. Novota, Havadej) – 13. Bartakovics (Svitana, Králik), 23. Rácz (Šúty, Tábi), 33. Pánik (Maarnela), 60. Alapuranen (Kupka, Korím).

HC Prešov: Ovečka (Kaľavský) – Glazkov, Novický, Mihálik, M. Novota, Nátny, Pavúk, Greš, Mešár – Haščák, Suja, Peresunko – Chalupa, Krajňák, Horvát – Hrabčák, Frič, Jokeľ – Maliňak, Havadej, A. Novota.

HK TAM Levice: Mičík (Vyskoč) – Maarnela, Pánik, Štefanka, Hlinka, Lavička, Korím, Bajza – Tábi, Svitana, Bartakovics – Králik, Kupka, Alapuranen – Šúty, Krchňavý, Rácz – Pohl, Gellen