Hokejisti HC Prešov zapísali štvrté víťazstvo v rade. Dva zápasy tento týždeň na klziskách súperov pre nás skončili plným bodovým ziskom. Po víťazstve 3:1 v Trnave si Prešov odniesol tri body aj z detvianskeho ľadu po výsledku 3:0.

Aj keď sme mali pred sebou duel proti jednému z najhorších tímov súťaže, práve pre tie je zápas s Prešovom jedinečnou príležitosťou sa ukázať. Detvianskym hokejistom sa to v prvej tretine darilo a niekoľkokrát zahrozili, ale v bráne narážali na skalu menom Juraj Ovečka. Náš brankár sa postavil do čela nášho boja o tri body v úvodných dvadsiatich minútach gól nepustil.

Od druhej tretiny sa začala prejavovať vyššia herná kvalita nášho tímu. Istení Jurajom vzadu sa naši útočníci vrhali do ofenzívy. O prvý gól sa postaral navrátilec do zostavy Vladislav Leshchenko. ruský útočník vynechal pár týždňov pre zranenie, ale za ten čas rozhodne nezabudol hrať hokej a poslal našich do vedenia.

Zápas sme definitívne zlomili v tretej tretine a opäť sa o to postaral Vlad. Náš krídelník sedem minút pred koncom presnou strelou z ľavého kruhu využil presilovku a zvýšil na 2:0.

Domáci sa v závere ešte pokúšali o obrat, ale hra bez brankára priniesla tretí gól v ich sieti, o ktorý sa postaral Miroslav Novota.

Aj keď záver stretnutia poznačila nervozita, na cennom trojbodovom víťazstve Prešova to nič nezmenilo. Okrem plného bodového zisku a zaslúženého čistého konta pre Juraja Ovečku nás teší aj skutočnosť, že sme sa pod vedením dočasného trénera Mareka Zagrapana vrátili na čelo tabuľky TIPOS SHL.

„Dnes sme do zápasu nevstúpili veľmi dobre. Súperovi sme dovolili veľmi veľa. Juraj Ovečka bol dnes skvelý. V priebehu druhej a tretej tretiny sme pomaly preberali kontrolu nad zápasom napriek tomu, že nás pribrzdili vylúčenia. Je to ubojované víťazstvo. Veľmi si ceníme tieto tri body,“ povedal po zápase náš dočasný tréner Marek Zagrapan.

Pred reprezentačnou prestávkou nás v stredu čaká východniarske derby na domácom ľade proti Humennému.

HK DOXXbet Detva – HC Prešov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 25. Leshchenko (Glazkov, Hamráček), 53. Leshchenko (Glazkov, Peresunko), 59. M. Novota (Glazkov, Suja).

HK DOXXbet Detva: Gajan (Bernát) – Petran, Račko, Dosek, Myšiak, Zorvan, Kaštánek, Matuško, Danko – Kalousek, Klíma, Paulíny – Dvonč, Jamrich, Chlepčok – Čunderlík, Hudec, Živický – Kalamár, Malček, Melicher.

HC Prešov: Ovečka (Kaľavský) – Glazkov, M. Novota, Cibák, Pavúk, Nátny, Novický, Mešár –Leshchenko, Suja, Hrabčák – Chalupa, Krajňák, Horvát – Jokeľ, Frič, Peresunko – A. Novota, Pulščák, Hamráček.