Hokejisti HC Prešov zvládli rolu veľkého favorita a zdolali Trebišov 4:3. Po náročnom piatkovom zápase so Žiarom nad Hronom ide o dôležité tri body pre nás. Nemáme za sebou ľahký zápas, ale práve také nás môžu nakopnúť do ďalších bojov.

Proti húževnatému súperovi to nebolo jednoduché. Trebišovu sme nedokázali odskočiť a dostať sa do viacgólového náskoku. Keď sa nám to v tretej tretine podarilo, Trebišovčania sa rýchlym kontaktným gólom vrátili do zápasu, ale následne sme ich už nepustili do záverečného náporu.

Po úvodnej prevahe sme v 7. minúte ponúkli súperovi prvú z ôsmich presiloviek. Tú využil Boris Babeliak a poslal domácich do vedenia. Našim chlapcom sa podarilo odpovedať, keď krátko pred prvou sirénou vyrovnal tretím gólom v sezóne center nášho druhého útoku Patrik Frič. Pri tomto presnom zásahu si pripísal asistenciu náš najproduktívnejší hráč Oleksandr Peresunko a tiež Oliver Jokeľ, ktorý návrat do prešovských farieb ozdobil prvým bodom.

V úvode druhej tretiny pokračoval náš nápor a ten vyvrcholil gólom na 2:1, o ktorý sa postaral Kristián Horvát. Bohužiaľ, nedokázali sme odskočiť na dvojgólový rozdiel a súper opäť udrel v presilovke, keď sa v 32. minúte presadil po druhýkrát Babeliak.

V závere druhej tretiny sme pripravili domácim poriadne studenú sprchu, keď sekundu pred koncom strelil dokonalý gól do šatne Jakub Suja a krátko pred druhou sirénou priniesol vytúžený pokoj na naše hokejky. Na tento presný zásah nadviazal v 50. minúte hrdina zápasu Samo Chalupa, pre ktorého to bol už tretí bod večera.

Aj keď sa súper nevzdal a v 55. minúte ešte pridal kontaktný gól, vyrovnať sa mu už nepodarilo. Po urputnom boji tak patria Prešovu tri body po víťazstve 4:3.

„Myslím si, že to bol dobrý zápas. Od začiatku sme chceli držať tempo hry, ale vždy nás pribrzdilo nejaké vylúčenie, čo pramenilo aj z prehnanej snahy a niekedy zo zlých rozhodnutí. Nemohli sme sa dostať do nejakej pokojnej pasáže a odskočiť súperovi. Za mňa hráči odviedli maximum. Tretia tretina bola z našej strany výborná, keď sme podľa mňa boli na puku a vytvorili sme si šance, ale opäť nás pribrzdili vylúčenia. V posledných piatich minútach sme hrali výborne a nepustili sme súpera do tlaku. Bol to ťažký zápas, ale vybojovali sme tri body a v piatok to potrebujeme potvrdiť,“ povedal nám tréner mužstva Ľubomír Hurtaj.

V piatok sa vraciame na domáci ľad. V tejto chvíli potrebujeme všetku vašu podporu. Radi by sme začali novú víťaznú šnúru s našimi fanúšikmi. Stretneme sa v piatok na zápase s Levicami. Predaj lístkov sme už spustili.

HK STEEL Team Trebišov – HC Prešov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: 8. Hajnik (Gabriel, Štec), 32. Babeliak (Štec), 55. Nahalka (Soveľ, Gabriel) – 19. Frič (Jokeľ, Peresunko), 24. Horvát (Chalupa, Pavúk), 40. Suja (Chalupa), 50. Chalupa (Mihalik, Krajňák).

HK STEEL Team Trebišov: Jurčák (Stano) – Nahalka, Valečko, Garkusha Tyspkina, Štec, Soveľ, Droppa, Komorovský, Vaverčák – Hajnik, Gabriel, Babeliak – Nagy, Romanov, Danielčák – Kylnar, Vartovník, Kraut – Komloš, Fedor, Novák.

HC Prešov: Ovečka (Kaľavský) – Glazkov, Mihalik, M. Novota, Novický, Nátny, Pavúk, Sluka, Mešár – Haščák, Suja, Hamráček – Jokeľ, Frič, Peresunko – Chalupa, Krajňák, Horvát – Maliňák, Havadej, A. Novota.